Čo chceš vedieť?

...alebo podaj infožiadosť cez tento portál.
Je to jednoduché:

O čom to je?

Prístup k verejným informáciám je kľúčový pre kvalitu spravovania štátu. Dobrá vláda nepotrebuje žiadne tajnosti. Naopak, chce aby občania sledovali, ako nakladá s verejnými prostriedkami, ako obsadzuje voľné pozície, kto dostáva štátne zákazky a na čo, pretože im chce priniesť kvalitné a efektívne služby, a chce zamestnávať kvalifikovaných a šikovných ľudí, ktorí jej to pomôžu uskutočniť. Dobrá vláda chce, aby občania vedeli. Chcemvediet.sk je tu pre tu oboch.

Chcemvediet.sk chce spraviť z infozákona nástroj využívaný širokou verejnosťou. Nástroj, ktorý budete radi používať aj vy.

Ako to funguje?

O informácie môže požiadať každý. Predtým, než pošlete žiadosť o informácie, zvážte, či sa skutočne jedná o žiadosť o informácie alebo ide o sťažnosť, ktorú upravuje iný zákon (č. 9/2010 Z.z.). Ak ste presvedčený, že ide o žiadosť o informácie, pokračujte ďalej v používaní chcemvediet.sk.

Nájdite inštitúciu

Zaregistrujte sa, po vytvorení užívateľského účtu si vyberte zo zoznamu inštitúcií tú, na ktorú sa chcete obrátiť.

Pošlite žiadosť

Vyplňte formulár žiadosti o informáciu. Čím budete konkrétnejší, tým konkrétnejšia bude aj odpoveď inštitúcie, preto sa snažte čo najlepšie opísať, čo žiadate. O informácie môžete žiadať bez udania dôvodu. Po vyplnení formulára žiadosť potvrďte a odošlite.

Čakajte na notifikácie

Po odoslaní žiadosti už len pohodlne čakajte na odpoveď inštitúcie. Nemusíte mať obavy, že zmeškáte nejakú dôležitú lehotu. Chcemvediet.sk vás na ňu upozorní v dostatočnom predstihu. A ak to bude potrebné, pomôže vám aj s odvolaním.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo?


Použiť iný login

1088
Registrovaných
užívateľov
6541
Podaných
žiadostí
9963
Inštitúcií
v databáze

beta   Na vývoji portálu chcemvediet.sk priebežne pracujeme. Posielanie žiadostí, notifikácie a expertný právny systém fungujú.