Podporte nás

Ak Vás činnosť nášho združenia zaujala alebo Vám pomohla, budeme veľmi radi, ak nás podporíte. Váš príspevok nám pomôže ďalej rozvíjať túto stránku ako aj ďalšie projekty zvyšujúce transparentnosť.

Názov združenia: Chcemvediet.sk
Sídlo: Karpatské námestie 10A, 83106 Bratislava‑Rača, Slovenská republika
IČO: 50436376

Ako nás podporiť?

Prevodom

 • IBAN: SK8111000000002948028090 (Tatra Banka, a.s.)

2% z daní

 • Ako právnická osoba zaužívaným spôsobom venujete iba 1% dane. Ale môžete pomôcť sumou až 2% dane, ak do termínu podania daňového priznania venujete na verejnoprospešné účely* sumu vo výške aspoň 0,5% dane. V oboch prípadoch je posledný termín na podanie daňového priznania 31.3.2020 (ak ste neoznámili odklad). Tu si môžete stiahnuť tlačivo pre firmy.
  * Podmienka darovania 2% je, že sumu vo výške minimálne 0,5% dane daruje právnická osoba organizácii nezriadenej za účelom podnikania. Nemusí to byť nevyhnutne ten istý subjekt, ktorému PO asignuje 2% dane.
 • Ako si ako fyzická osoba podávate daňové priznanie sami, vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane a jednoducho vpíšte nasledovné údaje do Vášho daňového priznania:
  IČO: (4 políčka nechajte voľné) 50436376
  Obchodné meno alebo názov: Chcemvediet.sk
  Ulica: Karpatské námestie
  Súpisné/orientačné číslo: 10A
  PSČ: 83106
  Obec: Bratislava
  * Ak ste neoznámili daňovému úradu predĺženie termínu, posledný termín na jeho podanie je 31.3.2020
 • Ak ste zamestnanec, požiadajte do 15.2.2020 zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa o vystavenie tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane (to musí byť minimálne 3 €). Potrebné údaje vpíšte do tlačiva Vyhlásenie o poukázaní 2%. Najneskôr do 30. apríla 2020 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Aké sú naše výsledky?

Od roku 2016 je portál Chcemvediet.sk prostriedkom k tomu, aby bežní ľudia mohli pohodlne podávať infožiadosti. Medzi hlavné metriky, ktoré sledujeme, patrí počet registrovaných užívateľov, podaných infožiadostí a počet inštitúcií v databáze.

V roku 2017 sme sa spojili s ďalšími iniciatívnymi programátormi a tak vznikla platforma verejne.digital. Na nej sme začali analyzovať prepojenia politikov a firiem navzájom, a zobrazovať tieto prepojenia ako pekné grafy. Tiež sme analyzovali verejné obstarávania, kde hľadáme podobné obstarávania, firmy, ktoré sa ich zúčastnili, a kontrolujeme, či sa cena obstarávania nevymyká doterajším podobným obstarávaniam. Neskôr pribudol majetkový profil politikov na základe ich majetkových priznaní, spolu s porovnaním voči údajom z katastra. Pred prezidentskými voľbami 2019 sme doplnili majetkový profil kandidátov na prezidenta.

Výročné správy